Jaunumi

Norisinājās datu analītikai veltīts vebinārs “SAP Analytics Day 2020”

20.05.2020

20. maijā tiešsaistē šogad aizvadīts ikgadējais informatīvais un izglītojošais pasākums “SAP Analytics Day 2020”, pulcējot vairāk kā 200 dalībniekus. Pasākuma laikā pasaules vadošie datu eksperti pastāstīja, kādas iespējas un risinājumus piedāvā SAP jaunākie digitālie rīki, kā arī ikviens varēja iepazīties ar SAP klientu pieredzes stāstiem no privātā un sabiedriskā sektora un uzdot jautājumus ekspertiem.

SAP Latvia vadītājs Ainārs Bemberis: “Lielā klausītāju interese apliecina to, cik aktuāli ir mūsdienās meklēt efektīvākos digitālos risinājumus datu uzglabāšanai un analīzei. Tā kā pasākums norisinājās tiešsaistē, tad šogad “SAP Analytics Day 2020” pulcēja izcilākos pasaules datu ekspertus, kas iepazīstināja ar jaunākajiem SAP risinājumiem, iedvesmojot ikvienu, kas vēl tikai domā par digitālo transformāciju savā uzņēmumā vai iestādē, kā arī mudinot turpināt pilnveidot savas sistēmas tos, kuriem jau ir ieviesti dažādi digitālie datu uzglabāšanas un analītikas instrumenti.”

SAP biznesa attīstības eksperts Olivier Demeusy pastāstīja par to, kā apvienojot SAP Hana un IQ tehnoloģijas, radot modernu datu analītikas platformu:  “SAP Hana piedāvā arī plašas mākoņpakalpojumu iespējas. Atkarībā no vajadzības iespējams izvēlēties – SAP Analytics Cloud vai arī  SAP Data Warehouse Cloud”.

SAP viceprezidents risinājumu pārvaldībā papildinātās biznesa inteliģences (BI) jomā Iver van de Zand savu prezentāciju iesāka ar to, kas rada datu patieso vērtību:  “Tie ir paši dati, kvalitāte un  atbilstošs pielietojums. Taču, izmantojot visus trīs SAP risinājumus kopā: SAP Hana Cloud + SAP Data Warehouse Cloud + SAP Analytics Cloud, no datiem iespējams iegūt maksimālu vērtību un pielietojumu.” Eksperts arī uzsvēra, ka SAP šobrīd ir vienīgais uzņēmums, kas piedāvā end-to-end datu anlītikas risinājumus. Iepazīstinot tuvāk ar SAP Analytics Cloud, tika uzsvērts, ka tas apvieno trīs elementus – BI, mašīnmācīšanos un sadarbībā balstītu plānošanu, ļaujot veikt ātru, drošu, detalizētu end-to-end datu analīzi.

AR SAP BusinessObjects BI 4.3 tuvāk iepazīstināja SAP produktu vadības direktors Gregory Botticchio. SAP BusinessObjects BI 4.3 ir risinājums, kas sniedz jauninājumus trīs jomās: gatavība uzņēmējdarbībai, lietotāja pieredze un hibrīda izmantošana gan uzņēmuma datu centrā, gan mākoņrisinājumā. SAP BusinessObjects BI 4.3, salīdzinot ar iepriekšējo versiju, sniedz uzlabotu integrāciju starp SAP Business Objects BI un SAP Analytics Cloud. Risinājums nodrošina kvalitatīvu lietotāja pieredzi, sniedzot modernākas risinājuma lietošanas iespējas, plašu funkciju paketi un citas iespējas, kas datu apstrādi padarīs lētāku, daudzveidīgāku un interesantāku. Gregory Botticchio uzsvēra, ka SAP BusinessObjects BI ir skaidra produkta attīstības nākotnes stratēģija un būs SAP Biznesa Inteliģences piedāvājums “on-premise” insalācijām.

SAP risinājumus izmanto tūkstošiem kompāniju visā pasaulē, un ar dažiem klientu pieredzes stāstiem tika iepazīstināts arī “SAP Analytics Day 2020”. “Infotrust” biznesa inteliģences konsultants Māris Svilāns tuvāk pastāstīja par bankas “Luminor” pieredzi:  “Bankā, kuras klientu loks sasniedz vienu miljonu, ir būtiska precīza izmaksu attiecināšana līdz ikvienam bankas pakalpojumam un produktam. SAP HANA balstīts Activity Based Costing risinājums ļauj Luminor bankas biznesam iegūt atbildes par produktu un klientu ienesību.”

Ar vēl vienu klientu pieredzes stāstu iepazīstināja Somijas uzņēmuma “Vaisala” vecākā attīstības vadītāja Marika Kemppainen. Viņa tuvāk pastāstīja par to, kā ar Latvijas SAP partnera  “Scandic Fusion” atbalstu “Vaisala” plānošanas   jomā veiksmīgi uzsākusi izmanto SAP Analytics Cloud. Marika uzsvēra, ka pirms SAP ieviešanas plānošanas process bija balstīts 10 gadu laikā veidotā MS Excel risinājumā, kurš bija sarežģīts un laikietilpīgs. Kā lielākie ieguvumus šī risinājuma izmantošanā tiek minēta datu drošība, plaša datu vizualizācija, plānošanas efektivitāte, ātrums un ar šo saraksts vēl nebeidzas.

Līdztekus šiem ekspertiem ar savu viedokli dalījās arī jomas speciālisti no Latvijas – SAP Latvia vadītājs Ainārs Bemberis, Raivis Blaumanis no ScandicFucion, ka arī publiskās runas treneris Oskars Priede.

The Best SAP Partner 2018

20.04.2019

SAP Latvija ir piešķīrusi Infotrust 2018.gada labākā SAP partnera balvu.

Mēs esam pagodināti par šo apbalvojumu un pateicamies mūsu klientiem, darbiniekiem un sadarbības partneriem.
SAP novērtējums stiprina mūsu apņēmību palīdzēt klientiem efektīvāk izmantot datus, lai iegūtu nepieciešamās zināšanas gudrāku lēmumu pieņemšanai.

Seminārs “No datiem uz veselības aprūpes vadību”

27.03.2019

2019.gada 27.martā vairāk kā 50 veselības aprūpes nozares profesionāļi apmeklēja semināru, lai gūtu ieskatu kā organizācijas rīcībā esošos datus pārvērst vērtībā un efektīvi lietot organizācijas attīstībai.

Dienas plāns:
13:30 – 13:40 Pasākuma atklāšana (Māris Svilāns, CEO, Infotrust)
13:40 – 14:00 Faktisko izmaksu uzskaite kā priekšnosacījums kvalitatīvai un pieejamai valsts medicīnai (Edgars Labsvīrs, NVD Direktora vietnieks veselības aprūpes administrēšanas jautājumos)
14:00 – 14:40 Datu apstrādes un analīzes tehnoloģijas veselības aprūpē – globālā pieredze un tās pielietojums Latvijā (Māris Svilāns, Infotrust CEO)
15:00 – 15:30 Pašizmaksas aprēķins Bērnu klīniskā universitātes slimnīcā – no teorijas praksē (Modris Dzenītis, BKUS Ekonomikas daļas vadītājs)
15:30 – 16:00 Datu analīzes piemēri Latvijas ārstniecības iestādēs (Oļegs Lukša, Infotrust vadošais konsultants)